Izrael bada wpływ marihuany na autyzm

Izrael bada wpływ marihuany na autyzm

MARIHUANA – CZY ŁAGODZI AUTYZM?

Najnowsze wyniki badań pokazują, że zaburzenia ze spektrum autyzmu mogą dotyczyć średnio nawet 1 na 88 osób. To oznacza, że ogromna liczba społeczeństwa zmaga się z trudnościami jakie wiążą ze sobą objawy tej neurotycznej dolegliwości. Na autyzm nie ma lekarstwa, jednak istnieje wiele metod i środków, które mogą pomóc w łagodzeniu objawów. Jednym z nich jest medyczna marihuana.

CORAZ WIĘCEJ BADAŃ

Wpływ marihuany na autyzm jest coraz częściej badany. Od marca 2017 roku wprowadzono specjalny program, który prowadzi do przełomowych wniosków. Chociaż to początki, wyniki, które dotychczas otrzymujemy są pozytywne. Jednym z najważniejszych faktów jest podejrzenie dobrego działania kannabidolu – niepsychoaktywnego składnika marihuany. Przypuszcza się, że to właśnie on łagodzi objawy autyzmu i w porównaniu z innymi lekami, króluje.

PIONIERSKI IZRAEL

O tym jak ważne jest badanie wpływu marihuany na autyzm wie najlepiej Izrael. Polityka kraju wspiera badania finansowo i wykorzystuje marihuanę w celach medycznych. Dzięki temu najwięcej informacji pozyskujemy właśnie z tamtego kraju. Izrael prowadzi w tej chwili badania, w których udział bierze 120 dzieci i młodzieży. Zakończenie analizy i podsumowanie doświadczenia przewiduje się na koniec 2018 roku.

DOBRA PERSPEKTYWA

Kolekcjonowanie nasion marihuany jest w Polsce zgodne z prawem. W czasie, kiedy medycyna alternatywna przynosi wiele dobrych wiadomości, medyczna marihuana może być najlepszym rozwiązaniem w walce z autyzmem. Autyzm zaburza codzienne funkcjonowanie społeczne i psychiczne, ale perspektywa badawcza wskazuje na lecznice działanie marihuany w tym obszarze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *