Zaburzenia afektywne dwubiegunowe - leczenie medyczną marihuaną

Zaburzenia afektywne dwubiegunowe
Zaburzenia afektywne dwubiegunowe (choroba afektywna dwubiegunowa – CHAD) jest jedną z najstarszych znanych chorób na świecie. Jej istnienie sięga tysięcy lat. Ryzyko zachorowania na tę chorobę to około 1%. Rozpoczyna się zazwyczaj około 20 roku życia i atakuje zarówno mężczyzn jak i kobiety.
Jak marihuana może pomóc?
Kannabinoidy zawarte w marihuanie oddziałują na system endokannabinoidowy. Jest on odpowiedzialny za utrzymanie homeostazy organizmu. THC ma działania przeciwlękowe, nasenne i antydrepresyjne, a CBD przeciwdziała psychoaktywnym skutkom spowodowanym spożyciem dużej ilości THC. Naukowcy udowodnili, że marihuana poprawia funkcje poznawcze u chorych na schizofrenie osób. Może to także pomóc u osób cierpiących na zaburzenia afektywne dwubiegunowe
Wyniki badań
Badania wykazały, ze pacjencji regularnie stosujący marihuanę, uzyskiwali lepsze wyniki w testach poznawczych i poprawiał się u nich poziom uwagi i szybkość przetwarzania informacji.
Historie pacjentów
Z opowieści pacjentów można wywnioskować, że konopie naprawdę pomagają. Kilkukrotne inhalacje dymem sprawiają, że stają się oni bardziej spokojni, a co najlepsze leczenie w ten sposób jest dużo bardziej bezpieczne niż niektóre antydepresanty. Marihuana rozluźnia i pomaga w zaśnięciu. W ostrych stanach depresyjnych sprawia także, że pacjenci są nieco bardziej aktywni. Podobne działanie wykazuje lit, ale jego stosowanie jest dużo mniej bezpieczne. Przypomnijmy, że kolekcjonowanie nasion konopi jest w Polsce w pełni legalne.